• 1399/12/14 - 04:55
  • 126
  • زمان مطالعه : 7 دقیقه
مهندس رحیمی در جمع نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان :

صندوق رفاه از اردوهای جهادی به مناطق کم برخوردار حمایت‌های مادی و معنوی خواهد کرد/کمک به تکمیل خوابگاه دانشجویی در حال احداث علوم پزشکی هرمزگان در دستور کار صندوق

دکتر سیما سادات لاری و مهندس بهروز رحیمی به همراه هیات همراه صبح روز چهارشنبه ۱۳ اسفند از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بازدید و با نمایندگان نهادهای دانشجویی این دانشگاه جسه ای برگزار کردند.

در این جلسه دکتر لاری معاون فرهنگی دانشجویی  ضمن ابراز خرسندی از حضور در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، از تلاش‌های صورت گرفته از سوی کادر درمانی و بهداشتی این دانشگاه تقدیر و تشکر کرد و گفت: در شرایطی که به دلیل شیوع کرونا دانشجویان دیگر دستگاه‌های کشور در دانشگاه‌های خود حضور  نداشتند، دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور جسورانه به میدان آمدند و در میدان ماندند و در برابر این بیماری ایستادگی کردند.معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این‌که امروز همه باید افتخار کنیم که عضو خانواده نظام سلامت هستیم، ابراز داشت: شما برای کشور سرمایه‌ای دوباره ایجاد کردید، در معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت اگر چه مانند تمام کشور مشکلات شیوع کووید ۱۹ وجود داشت اما از دیگر سو حرکت تیمی بسیار خوبی در این معاونت با کمک صندوق رفاه ایجاد شد. البته قبل از ما نیز این تلاش وجود داشته است اما در حوزه بودجه تیم جدید توانست موفقیت‌های بسیار خوبی را جذب کند.

لاری اضافه کرد: در سازمان برنامه و بودجه برای نیازهای دانشجویی وزارت بهداشت بودجه‌ای در نظر گرفته نشده است و این نگاه به این دلیل است که حوزه‌های بهداشت و درمان در وزارت بهداشت بیش از دیگر بخش‌ها مورد توجه بوده است. با این وجود ما تلاش کردیم تا مطالبات به حق شما عزیزان را در شرایط سخت کنونی کشور مطالبه کنیم و در شرایط ایجاد شده، در حوزه تغذیه و غذای دانشجویی فشار ایجاد شده بر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را کاهش دهیم.

سخنگوی وزارت بهداشت به هزینه بالای بخش تغذیه دانشجویی در شرایط فشارهای اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: این مشکلات خصوصا در هزینه تمام شده غذا برای هر دانشجو در دانشگاه‌های کوچکتر منجر به ایجاد مشکلات بزرگ‌تری شده است که با ر رفت و آمدهای بسیار به سازمان برنامه و بودجه داشته‌ایم تا بتوانیم تغییرات بسیار خوبی در این بخش ایجاد کنیم.

او با بیان این‌که در این مدت تلاش شد تا سرانه فرهنگی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزایش پیدا کند که رشد چشمگیری در این بخش دیده شد، گفت: سرانه دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است در حالی که متوسط کشوری این سرانه ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است که باید تلاش شود با رایزنی با همکاران معاونت توسعه و سازمان برنامه و بودجه، سرانه دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان را به استاندارد کشوری نزدیک‌تر کنیم.

وی با انتقاد از افزایش ظرفیت دانشجویان بدون توجه به زیرساخت‌های فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: در چنین شرایطی متاسفانه نهادهای تصمیم‌گیر در کشور بدون در نظر گرفتن مشکلات زیرساختی در حوزه دانشگاهی اقدام به جذب دانشجو می‌کنند که ما هم تلاش داریم تا این موضوع را برای جذب بودجه‌ها مورد توجه قرار دهیم.  در حوزه بودجه در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از سال ۹۸ تا کنون ۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از طرف صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت و معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت بودجه پرداخت شده است که گرچه در مقابل خدمات ارایه شده رقم بالایی نیست.

لاری ساخت فضای بلااستفاده مانده در سلف صنعتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان را امری مهم عنوان کرد و گفت: ما حتما حمایت لازم را برای ساخت فضای بلااستفاده مانده سلف دانشگاه در قالب تفاهم سه جانبه میان معاونت فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، صندوق رفاه دانشجویی و دانشگاه  خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم تا پایان دولت، این فضا مورد استفاده عزیزان دانشجو با امکانات و تجهیزات بسیار خوب قرار بگیرد زیرا این امکانات به نوعی توجه به هویت دانشجویان ما است.

در ادامه جلسه مهندس رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در جمع نمایندگان نهادهای دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: خوشحال هستم که به استان هرمزگان آمده‌ایم. شهری با مردمان خونگرم و صبور و شهری مملو از مقاومت، ایستادگی، کرامت و سخاوت. وجود این دریای بی‌کران در این استان به ما می‌آموزد که سخاوتمنانه به موضوعات و مطالبات شما عزیزان نگاه کنیم. صحبت‌های شما دوستان فعال نهادهای دانشجویی را شنیدیم و صحبت‌های پرمغز و مملو از تفکر شما نشان می‌دهد شما عزیزان، دانشجویان کنشگر، مطالبه‌گر و خردورزی هستید که تلاش‌تان احقاق نیازها ومطالبات دانشجویان‌تان است.

وی ضمن تشکر از میهمان‌نوازی مسؤولان دانشگاه به واسطه حضور دکتر لاری معاون فرهنگی ودانشجویی وزارت بهداشت و هیات همراه به هرمزگان، گفت: از دکتر فرشیدی ریاست دانشگاه و همچنین دکترعابدینی معاون ایشان، تشکر می‌کنم اسباب حضور ما را در این استان فراهم کردند، ما به هرمزگان آمدیم تا از نزدیک مشکلات، نیازها و کمبودها را ببینیم و لمس کنیم. خوشبختانه در حوزه توسعه فضاهای خوابگاهی در این دانشگاه،تحولات خوبی شکل گرفته و احداث دو خوابگاه دانشجویی استاندارد درمحل پردیس دانشگاه و همچنین صنعتی شدن آشپزخانه، دو اتفاق مهم این دانشگاه به شمار می‌رود که همه این اتفاقات خوش، مرهون تلاش‌های مدیران و مسؤولان ارشد این دانشگاه است.

رحیمی با اشاره به اینکه جنس کار و فعالیت در حوزه دانشجویی و فرهنگی، علاوه بر مهارت وتخصص، عشق و علاقه می‌خواهد، افزود: خوشبختانه دکتر لاری از زمان قبول این مسؤولیت در حوزه معاونت فرهنگی و دانشجویی، همه این مؤلفه‌ها را دارد و خوشحال هستیم که از زمان تصدی مسؤولیت ایشان، اتفاقات خوبی در حوزه افزایش بودجه‌های فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی رخ داده است  که حتی این افزایش بودجه‌های فرهنگی برای خیلی از دانشجویان قابل لمس و درک هست و گاها برخی از دانشجویان این موضوع را به زبان می‌آورند. به هرحال جا دارد از همین جا، از تلاش‌ها و پیگیری‌های دکتر لاری در افزایش بودجه در حوزه دانشجویی و فرهنگی تشکر کنم.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت همچنین در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم اهمیت فعالیت‌های جهادی اشاره کرد و گفت: اردوهای جهادی از اهمیت خاصی برخوردار است و حضور جهادگران در مناطق کم‌برخوردار برای ارائه خدمات بهداشتی، پزشکی و درمانی بخصوص در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه همواره دارای اهمیت فراوانی بوده که این موضوع یکی از دغدغه‌های شما عزیزان است. قطعا به واسطه این تعهد و دغدغه‌ای که نسبت به فعالیت‌های جهادی دارید، ما در صندوق رفاه نیز کمک‌های مالی برای اجرای این اردوها درنظر گرفته‌ایم چرا که به خوبی می‌دانیم این موضوع دارای چه اهمیتی است. هرچند باید در راستای فعالیت این اردوها، موضوع آموزش بهداشت فردی و اجتماعی و امر پیشگیری از بیماری‌ها را مورد توجه بیشتر قرار دهیم، اما اگر هم نیاز شد دوستان در قالب اردوهای جهادی، به مناطق مختلف اعزام شوند، قطعا صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نیز حمایت‌های مادی و معنوی خود را از برگزاری این اردوها خواهد کرد.

وی گفت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تاکید و توجه خاصی به توسعه خوابگاه‌های دانشجویی دارد و برای بهسازی و تعمیرات خوابگاه‌های این دانشگاه و  همچنین تکمیل احداث خوابگاه‌های در دست احداث، کمک‌هایی به این دانشگاه تزریق خواهد شد تا انشاءالله مدیران و مسؤولان دانشگاه در حوزه خوابگاه‌های دانشجویی، به اهداف مورد نظر دست یابند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به موفقیت‌های حاصله در حوزه وام دستیاری و ارائه این وام  به مبلغ ۱۵ میلیون تومان اشاره کرد و گفت: این خبر خوش را به دستیاران عزیز خواهیم داد که مبلغ این وام در سال آینده دو برابر خواهد شد.

وی در حوزه بیمه تکمیلی دانشجویان دستیاری و تحصیلات تکمیلی از رسیدن خبرهای خوش در آینده نزدیک خبر داد و متذکر شد: نگاه مجموعه فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت، همراهی و همیاری با دانشجویان است و به واقع تلاش می‌کند تا به هر اندازه که در توان خود می‌بیند در مسیر رفع مشکلات این عزیزان حرکت کند.

  • گروه خبری : اخبار صندوق,هرمزگان
  • کد خبر : 157492
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین اخبار