• 1399/11/11 - 14:29
  • 332
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد:

رشد 3 برابری کل تسهیلات پرداختی به دانشجویان در سال 99

مهندس رحیمی، رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: حمایت از اقشار کم درآمد و ایجاد زمینه تحصیل دانشجویان مستعد محور اصلی تلاش های ما در صندوق رفاه است و همکاران ما با تمام ظرفیت و انرژی خود در راستای ارتقا سطح خدمات رفاهی در حوزه دانشجویی کوشش می کنند تا بستری فراهم شود که دانشجویان با دغدغه کمتری به تحصیل خود ادامه دهند.

به گزارش وبدا، مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن اعلام این خبر گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و وضعیت اقتصادی حاکم بر جامعه هر قدر که تصور کنیم برگزاری کلاس‌ها در فضای مجازی و عدم حضور دانشجویان در فضای خوابگاهی هزینه آنها را کاهش خواهد داد اما به واقع دانشجویان هزینه های بیشتری دارند و معتقدم که رفع نیاز دانشجویان در شرایط کنونی در اندازه همین وام‌های دانشجویی نیز امری قابل توجه است و بر همین اساس تلاش خواهیم کرد تا بیشترین آرامش را برای دانشجویان ایجاد کنیم.

 مهندس رحیمی ضمن تاکید بر این مهم که همواره سعی ما بر ارتقای سرانه وام های پرداختی به دانشجویان هم از لحاظ کمیت و هم کیفیت بوده است گفت: خوشبختانه امسال با پیگیری ها و کوشش مستمر نرخ رشد مجموع تسهیلات اعطایی صندوق به دانشجویان نسبت به میزان آن در سال گذشته رشد قابل توجه ای داشته است و تا پایان دی ماه سال جاری مطابق با جدول منابع، بیش از 2 هزار میلیارد ریال وام پرداخت کرده ایم که پیش بینی می شود این مبلغ تا پایان سال به بیش از 3 هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

وی با اشاره به افزایش مبلغ وام های دانشجویی در سال جدید، اظهار داشت: برخی از وام های ما با درصد کمتر و برخی نیز با درصد بیشتری افزایش یافته اند؛ اما به طور متوسط سرانه وام های دانشجویی بیش از 50 درصد افزایش داشته است.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت با تشریح جزئیات برخی از وام ها ادامه داد: تسهیلات اعطایی در قالب وام های تحصیلی، دستیاری، مسکن، ضروری، ودیعه مسکن و شهریه به دانشجویان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور پرداخت می شود. وام تحصیلی بیشترین سهم را بین وام های اعطایی صندوق دارا می باشد که به منظور تسهیل در روند تحصیل به تمام دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی تعلق می‌گیرد که مبلغ این وام‌ در یک سال تحصیلی برای دانشجویان متاهل در سال ۹۸ معادل  30 میلیون ریال بوده که با رشد بیش از 40 درصدی به 42 میلیون و 500 هزار ریال در سال ۹۹ افزایش یافته است.

 وی همچنین خاطر نشان کرد : به منظور تشویق امر مقدس ازدواج در بین جوانان، صندوق رفاه در سال ۹۹ نسبت به افزایش بیش از 25درصدی تعداد وام های ودیعه مسکن اقدام کرده است و در مورد وام مسکن دانشجویی نیز با توجه به افزایش اجاره بهاء مسکن، صندوق در سال ۹۹ میزان سرانه وام مسکن را به طور قابل ملاحظه ای افزایش داده است.
رییس صندوق رفاه در پایان ضمن اشاره به برگزاری کلاس ها به صورت مجازی و عدم حضور دانشجو در دانشگاه یادآور شد که تمامی مراحل ثبت نام وام های دانشجویی به صورت الکترونیکی و بدون نیاز به حضور دانشجو انجام می شود.

 

 

 

  • گروه خبری : اخبار صندوق
  • کد خبر : 157198
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین اخبار