• 1399/12/24 - 20:53
  • 176
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
رئیس صندوق رفاه در جلسه تقدیر از خیرین:

تاکید بر فرهنگ‌سازی حضور خیرین برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی

مراسم تقدیر از خیرین نیکوکار در حوزه‌های رفاهی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی شنبه ۲۳ اسفندماه با حضور دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت،مهندس بهروز رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، خیرین نیکوکار عرصه رفاهی و دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور و جمعی از مدیران و مسؤولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سالن جلسات صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت برگزار شد.

خیران نهالی را بارور می‌سازند که هرگز از رشد متوقف نمی‌شود

در این جلسه مهندس بهروز رحیمی ضمن ابراز خرسندی از حضور خیرین نیکوکار حوزه‌های رفاهی و دانشجویی، در صندوق رفاه گفت: به لطف خدا اکنون در حوزه خیران نیکوکار که دغدغه وضعیت رفاهی دانشجویان را داراند، به داشته‌ها و ذخایر معنوی بسیار خوبی دست پیدا کرده‌ایم که امیدواریم بتوانیم قدردان این نعمات بزرگ باشیم.

وی اضافه کرد: خیران سرمایه‌های بزرگی هستند که به واسطه دل دریایی و روحیه خدایی خود توانسته‌اند مهربانی و محبت خود را ماندگار کنند و نهالی را بارور سازند که هرگز از رشد و نمو متوقف نخواهد شد.

رحیمی با اشاره به برگزاری پنجمین نشست مجمع مشورتی خیرین خوابگاه ساز صندوق رفاه به مهمترین موضوعات مطرح شده در این نشست اشاره کرد و گفت: در این جلسه تلاش شد تا ضمن بررسی فعالیت‌های گذشته و اقدامات مصوب مجمع، به وضعیت خوابگاه‌های نیمه کاره کشور پرداخته شود و به همین منظور در خصوص تجهیزات مورد نیاز در خوابگاه‌های دانشجویی به صورت مفصل صحبت شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت از اهمیت فرهنگ سازی حضور خیران در حوزه‌های رفاهی دانشجویان به خصوص حوزه خوابگاه‌های دانشجویی اشاره کرد و افزود: مهمترین نکته‌ای که به عنوان دستور جدی در این جلسات مطرح است، الگو سازی و پیدا کردن شاخص‌های دقیق تحت عنوان "فرهنگ سازی برای حضور خیران برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی" است. این تغییر فرهنگ و ایجاد نگرش امر مهمی است که تلاش دارد خیران عزیز را به این باور برساند که نیاز دانشجویان امروز  دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که همان مدافعان سلامت فردای ایران هستند، داشتن خوابگاه‌های مناسب است.

این مقام مسؤول با اشاره به برنامه‌های شورای مشورتی خیرین خوابگاه ساز صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، گفت: در اولین فرصت بعد از تعطیلات نوروز ۱۴۰۰، جلسه‌ای را با اتاق بازرگانی برای انجام مذاکره برای تجهیزات خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی خواهیم داشت. همچنین مقرر شد در خصوص سه دانشگاه علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران جلساتی را با مجمع  خیرین استان تهران برای هماهنگی هر چه بیشتر داشته باشیم.

رحیمی در پایان بیان داشت: سیاست کلی ما بر این است که در صورت حضور خیران در قبول بخشی از هزینه‌های پروژه خوابگاهی و به صورت مشارکتی یک سوم هزینه پروژه را خیر، یک سوم را صندوق رفاه و یک سوم را دانشگاه مربوطه تامین کند، تا بتوانیم در سایه این همراهی پروژه‌های خیر ساز را جلو ببریم.

در ادامه دکتر لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با بیان این‌که همیشه مدیون زحمات خیران هستیم و در جمع آنها بودن افتخاری برای ما است، ابراز داشت: در اختتامیه "جشنواره ملی فیلم کوتاه مهر سلامت" که چهارشنبه هفته گذشته برگزار شد، به نوعی هنر و نیکوکاری در عرصه سلامت تلفیق شده بود و این آثار زیبا مورد داوری قرار گرفت. آنقدر این آثار و این نوع حرکات ارزشمند است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه با بیان این‌که ما تلاش داریم ندای مظلومیت دانشجویان خود را به گوش خیران عزیز برسانیم، اظهار داشت: خیران محق هستند که بگویند این حضور، وظیفه مسؤولان است تا زیرساخت‌های تحصیلی دانشجویان را در حوزه رفاهی و دانشجویی فراهم کنند، اما واقعیت این است که در برنامه و بودجه توجهی به این حوزه نشده؛ در حالی که ما اعتقاد داریم افرادی که بنا است نظام سلامت کشور را مدیریت کنند باید با یک وسعت نظر و با مناعت طبع بزرگ شوند تا در آینده با همین مناعت طبع بتوانند به مردم خود خدمت رسانی کنند.

لاری به همراهی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در مسیر رفع مشکلات رفاهی دانشجویان اشاره کرد و بیان داشت: در مدتی که با حضور تیم صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به استان‌ها و دانشگاه‌های مختلف علوم پزشکی کشور سفر می‌کنیم، می‌بینیم که شهرهای بزرگ علی‌رغم توان بیشتر، دارای خوابگاه‌های قدیمی‌ترند و در شرایط محروم‌تری قرار دارند و از طرفی برخی نقاط کشور هیچ فضای رفاهی در سطح شهر برای دانشجویان وجود ندارد که باید برای این دسته از دانشگاه‌های علوم پزشکی، مجتمع‌های ورزشی ایجاد کنیم تا دانشجویان برای تفریح امکانات لازم را داشته باشند.

گفتنی است در پایان این مراسم از تعدادی از خیران نیکوکار در حوزه‌های رفاهی و دانشجویی با اهدای لوح‌های تقدیر از سوی معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت و رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تقدیر به عمل آمد.

  • گروه خبری : اخبار صندوق
  • کد خبر : 157572
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین اخبار