• 99/10/06 - 09:23
  • 374
  • زمان مطالعه : 4 دقیقه
در نشست اعضای شورای مرکزی صنفی دانشجویان وزارت بهداشت با رئیس صندوق رفاه عنوان شد ؛

افزایش تعداد دفعات پرداخت وام ضروری به دانشجویان علوم پزشکی

نشست اعضای " شورای مرکزی صنفی دانشجویان وزارت بهداشت" با مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان برگزار شد. در این نشست موضوعاتی در حوزه صنفی و رفاهی دانشجویان علوم پزشکی عنوان شد .افزایش تعداد دفعات وام ضروری از مهمترین موضوعات عنوان شده در این نشست بود.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان نشست جمعی از اعضای "شورای مرکزی صنفی دانشجویان وزارت بهداشت " با مهندس رحیمی به میزبانی صندوق رفاه  برگزار شد.

در این نشست که با حضور دکتر تدین معاون تسهیلات صندوق برگزار شد مهندس رحیمی ضمن خوش آمد گویی و ارائه گزارشی از وام های اعطایی صندوق رفاه به دانشجویان، گفت: وام های اعطایی صندوق رفاه در قالب 6 وام اصلی به دانشجویان ارائه می شود که خوشبختانه امسال دو اقدام خوب در جهت بهبود وام های اعطایی انجام گرفت، یکی از این اقدامات بحث وام دستیاری است که برای اولین بار ایجاد شده است؛ با پیگیری های مستمر، تلاش هایی که در سازمان برنامه شد و حمایت های وزیر بهداشت امسال موفق شدیم وام ویژه دستیاری را به لیست وام های اعطایی در قالب ظرفیت بانکی، اضافه کنیم و اقدام خوب دوم بحث وام ودیعه مسکن به عنوان یک اصل اساسی در بحث افزایش ازدواج های دانشجویی می باشد که خوشبختانه امسال وام ودیعه مسکن برای دانشجویان متاهل را به مقدار چشمگیری نسبت به سال قبل افزایش دادیم.  

وی افزود: امسال با تلاش ها و پی‌گیری‌های انجام شده،نسبت به سال قبل  ۵۰ درصد کل منابع وامی ما در مجموع وام‌ها افزایش یافت.

رئیس صندوق رفاه در پاسخ به سوال یکی از اعضای شورای مرکزی صنفی دانشجویان وزارت بهداشت که در خصوص افزایش دفعات پرداخت "وام ضروری" در طول مدت تحصیل مطرح کرد، گفت: تلاش داریم بندی در هیأت امنا داشته باشیم تا بر اساس آن تعداد دفعات ارایه وام ضروری را افزایش دهیم. یعنی دانشجویی که دو سال تحصیل می‌کند یک بار، دانشجویی که چهار سال تحصیل می‌کند دوبار و دانشجویان دکتری حرفه ای و افرادی که حدود ۶ تا ۷ سال تحصیل می‌کنند سه بار بتوانند این وام را دریافت کنند و از آن سو نیز در موارد ضروری به دانشجویان کم‌بضاعت و دارای مشکلات خاص در تعداد مراتب بیشتر این وام پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: دانشجویان علوم پزشکی بدانند جمع «وام تحصیلی» و «وام مسکن» سالیانه دانشجویان وزارت بهداشت حداقل 3 میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است و این در حالی است که این مبلغ برای دانشجویان متاهل دوبرابر است، یعنی دانشجویان متاهل دانشگاه‌های علوم پزشکی در مجموع این دو وام، حدود 7 میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دریافت می‌کنند.

رحیمی در خصوص وضعیت خوابگاه دانشگاه علوم پزشکی سبزوار که مورد سوال یکی از اعضای شورای مرکزی صنفی بود گفت : به طور حتم این موضوع از طرف صندوق رفاه پی‌گیری خواهد شد، اگر مشخص شود دانشجویان مبلغ بیشتری پرداخت کرده‌اند و این مبلغ به حساب صندوق رفاه واریز شده باشد، از میزان بدهی دانشجویان کسر خواهد شد و اگر این مبلغ به حساب دانشگاه واریز شده باشد، پی‌گیری خواهیم کرد تا مبلغ مذکور به حساب دانشجو عودت داده شود.

رئیس صندوق رفاه در خصوص وضعیت خوابگاهای نیمه تمام تصریح کرد: یک ردیف اعتباری در صندوق رفاه دانشجویان برای بهسازی و توسعه خوابگاه‌های دانشجویی ایجاد شده است و تا کنون  67 پروژه نیمه تمام در حال تکمیل است.  

وی همچنین در خصوص ارایه تجهیزات الکترونیکی به دانشجویان، ابراز داشت: این موضوع از طریق سامانه ۴۰۳۰ در حال پی‌گیری است و پیش نویس سند نیز در این خصوص نوشته شده است اما روند کار به صورت جدی پیش نمی‌رود. البته نامه‌ای نیز به بنیاد مستضعفان نوشته شده است و در حال مذاکره هستیم تا برای تعدادی از دانشجویان تجهیزات الکترونیکی تهیه شود.

رحیمی یادآور شد: به دنبال این نیز هستیم تا گوشی‌هایی را که در اختیار سازمان گمرکات قرار دارد با مبلغ کمتری خریداری کنیم و به دانشجویانی که مشکلات مالی دارند، تحویل دهیم. با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز تفاهم‌نامه‌ای نوشته شده تا منابعی از سوی صندوق رفاه و منابعی از سوی دانشگاه اختصاص داده شود و به تعدادی دانشجو تبلت ارایه شود.

در پایان نشست اعضای شورای مرکزی صنفی از مهندس رحیمی به خاطر اقدامات خوب صندوق رفاه دانشجویان در خصوص افزایش مبلغ، تعداد و تنوع وام ها و تسریع در روند و زمان پرداخت این وام ها و همچنین ارتباط بیشتر و ثمربخش صندوق رفاه با شورای مرکزی صنفی دانشجویان تقدیر و تشکر کردند.

 رحیمی نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور اعضای شورای صنفی در صندوق رفاه گفت : امیدواریم از طریق ارتباط بیشتر با شوراهای صنفی بتوانیم از همراهی آنها در خصوص بهبود حوزه رفاهی استفاده کنیم.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 156975
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین اخبار