• 1399/11/04 - 15:13
  • 72
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
با همکاری صندوق رفاه دانشجویان:

خرید و تعمیر و تجهیز خوابگاه دانشجویی در دانشکده علوم پزشکی ساوه

در نشست رئیس صندوق رفاه با رئیس و معاون توسعه دانشکده علوم پزشکی ساوه، زیرساخت ها و برنامه های پیشنهادی در راستای بهبود شرایط حوزه دانشجویی دانشکده مذکور بررسی شد.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، نشستی به‌ منظور بررسی و ارائه راهکارهای متناسب در راستای ارتقای زیرساخت های حوزه دانشجویی دانشکده علوم پزشکی ساوه به میزبانی صندوق رفاه با حضور مهندس رحیمی رئیس صندوق، دکتر رئیسی مدیر بودجه و اعتبارات صندوق رفاه، دکتر مصری رئیس دانشکده و دکتر قربانلی معاون توسعه دانشکده علوم پزشکی ساوه برگزار شد.

در این نشست دکتر مصری ریاست دانشکده ضمن تشکر از مهندس رحیمی به جهت فراهم کردن شرایط نشست و تعامل دانشگاهایان با صندوق رفاه بر خروجی مثبت چنین نشست هایی تاکید کرد. وی در ادامه به ارائه گزارشی از وضعیت رفاهی دانشکده علوم پزشکی ساوه پرداخت و گفت: ما در دانشکده نیازمند تقویت زیرساخت‌ها هستیم به ویژه در بخش دانشجویی دانشکده که از مهترین آنها مسئله خوابگاه دانشجویان است. رئیس دانشکده ساوه  با اشاره به ظرفیت خوابگاه‌های این دانشکده و همچنین نیاز به تعمیر و تجهیز خوابگاه های فعلی دانشکده افزود: کمبود ظرفیت خوابگاهی داریم و برای اسکان دانشجویان با چالش هایی رو به رو هستیم. امیدواریم به مدد عملکرد خوب و نگاه دغدغه مند مسئولین صندوق رفاه و معاونت دانشجویی بتوانیم اقدامات موثری در جهت رفع این چالش ها داشته باشیم.

در ادامه این نشست مهندس رحیمی هم افزایی و افزایش توانمندی‌ها را از مهمترین نتایج چنین نشست‌هایی دانست و گفت: رفع مشکلات و تقویت زیرساخت های حوزه دانشجویی نیازمند همکاری و همراهی چند جانبه است و همفکری در مورد مسائل رفاهی علاوه بر تشریک‌مساعی در حل مشکلات، موجب شناسایی فرصت‌های جدید در جهت تقویت زیرساخت های حوزه دانشجویی می شود.

همکاری صندوق رفاه جهت خرید خوابگاه دانشجویی در دانشکده 

. رحیمی ضمن تاکید بر لزوم تقویت ساختار رفاهی در دانشگاه ها افزود: مشکل خوابگاه حتی در شهرهای بزرگ هم خودنمایی می کند و به نحوه توزیع دانشجویان در ظرفیت های خوابگاهی، کمبود خوابگاه، فرسودگی و استهلاک خوابگاه های موجود بازمی گردد.

وی در ادامه با اشاره به تلاش صندوق رفاه برای رفاه هرچه بیشتر دانشجویان، در خصوص تامین خوابگاه، پیشنهاد داد دانشکده علوم پزشکی ساوه جهت خرید خوابگاه دانشجویی از بخش خصوصی، بر اساس تفاهم نامه ای که صندوق رفاه دانشجویان با بانک عامل منعقد کرده است جهت دریافت وام بند الف تبصره ۹ قانون بودجه اقدام کند و صندوق نیز در این زمینه همکاری های لازم را خواهد داشت.

رئیس صندوق رفاه یاداور شد: لازم به توضیح است که تبصره ۹ قانون بودجه این امکان را فراهم می کند که دانشگاه ها از بانک های عامل وام با تنفس و اقساط بلند مدت دریافت کنند که اصل وام توسط دانشگاه و سود و کارمزد آن توسط صندوق رفاه دانشجویان پرداخت خواهد شد.

تخصیص اعتبار  جهت تعمیر و تجهیز خوابگاه های فعلی دانشکده 

مهندس رحیمی همچنین در خصوص تجهیز و تعمیر خوابگاهای فعلی دانشکده افزود: تجهیز خوابگاه ها نقش موثری در پیشگیری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی دانشجویان دارد، برای بهبود شرایط رفاهی دانشجویان و بهسازی وضعیت ساختمان خوابگاه‌های کنونی دانشکده، اعتبار کمکی جهت تعمیر، تجهیز و بهسازی این خوابگاه ها در نظر خواهیم گرفت. امیدواریم با این اقدام در راستای ارتقای سطح کیفی خوابگاه‌های موجود ایفای نقش کرده باشیم.

وی در پایان ضمن تشکر و ابراز خرسندی از حضور مسئولین دانشکده علوم پزشکی ساوه در صندوق رفاه گفت: امیدواریم این تلاش های تیمی در حوزه دانشجویی آثار مثبتی در ارتقای امور رفاهی دانشگاهیان به وجود آورد.

  • گروه خبری : اخبار صندوق,سمنان
  • کد خبر : 157154
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین اخبار