• 1399/10/27 - 08:43
  • 171
  • زمان مطالعه : 5 دقیقه
رئیس صندوق رفاه دانشجویان در سفر به استان های خراسان شمالی و رضوی مطرح کرد:

تکمیل خوابگاه نیمه کاره بجنورد و خرید خوابگاه در اسفراین در دستور کار صندوق رفاه

مهندس رحیمی رئیس صندوق رفاه و دکتر سیما سادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی در سفر دو روزه به استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی ضمن نظارت بر اجرای طرح حاج قاسم سلیمانی در استان خراسان شمالی، بازدیدهایی نیز از فضای فرهنگی، رفاهی و خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی بجنورد، اسفراین و مشهد داشتند.

به گزارش روابط عمومی صندوق رفاه دانشجویان و به نقل از مفدا مهندس رحیمی و  دکتر لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت به همراه دکتر صمدپور مدیر برنامه ریزی،ارزیابی و بهبود عملکرد، دکتر تدین معاون تسهیلات و دکتر رئیسی مدیر بودجه صندوق رفاه دانشجویان در سفری دو روزه به استان‌های خراسان شمالی و خراسان رضوی ضمن نظارت بر اجرای صحیح طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان خراسان شمالی بازدیدهایی از فضای رفاهی، ورزشی، فرهنگی و خوابگاهی دانشگاه‌های علوم پزشکی بجنورد، مشهد و دانشکده علوم پزشکی اسفراین داشتند و پس از ارایه گزارش‌های لازم در این خصوص تصمیماتی برای رفع مشکلات احصاء شده اتخاذ کردند.

تعمیر و تجهیز خوابگاه دانشجویی دانشکده علوم پزشکی اسفراین/ خرید خوابگاه دانشجویی

مهندس بهروز رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سفر یک روزه به اسفراین و در نشست با فرماندار اسفراین، تامین خوابگاه مناسب را یکی از زیرساختهای رفاه دانشجویان عنوان کرد و گفت : با هدف کاهش مشکلات حوزه دانشجویی دانشکده علوم پزشکی اسفراین به ویژه مشکل کمبود خوابگاه ، برای تکمیل پروژه های نیمه تمام مسکن مهر و یا هر پروژه دیگر که قابلیت تبدیل به خوابگاه دانشجویی دارد؛ آمادگی داریم.

رحیمی همچنین در گفت‌وگو با خبرنگار مفدا، در خصوص مشکلات رفاهی و خوابگاهی دانشگاه‌ علوم پزشکی بجنورد و دانشکده علوم پزشکی اسفراین، گفت: در بازدید از دانشکده علوم پزشکی اسفراین در حوزه دانشجویی نیازمند تقویت زیرساخت‌ها هستیم. نبود خوابگاه دانشجویی و به تبع آن محیط‌های پیرامونی ائم از محیط‌های ورزشی، فرهنگی و سلف سرویس‌های تغذیه‌ای مناسب از جمله مشکلات این دانشکده است.

وی اضافه کرد: بر این اساس جلسه‌ای را با فرمانداری و دوستان دانشگاه برگزار کرده و بازدیدی از خوابگاه دختران دانشکده داشتیم که در نهایت تصمیم به انجام دو کار مهم گرفته شد. یک کمک برای تعمیر، تجهیز و بهسازی خوابگاه فعلی که به صورت استیجاری است که بنا شد در کمتر از یک ماه آینده مسؤولان دانشکده وضعیت خوابگاه را بهبود ببخشند. نکته دوم این‌که بتوانیم با استفاده از تبصره ۹ بودجه و کمک‌هایی که مجموعه معاونت فرهنگی و دانشجویی و صندوق رفاه خواهند داشت، محل اقامتی را برای دانشجویان تهیه کرد که در چند ماه آینده این مهم به لطف خدا به ثمر خواهد رسید.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت یادآور شد: این امر نیازمند اهتمام جدی مجموعه مدیران و روسای دانشکده و مجموعه شهرستان است که در جلسه با فرماندار، شهردار، رییس شورای شهر و اعضای شورای اداری این شهرستان بنا شد در اسرع وقت محیط مناسب معرفی و در قالب یک خوابگاه برای دانشکده خریداری شود.

کمک به تکمیل خوابگاه ۴۰۰ نفره دانشگاه علوم پزشکی بجنورد

رحیمی در خصوص وضعیت خوابگاهی و رفاهی دانشگاه علوم پزشکی بجنورد، ابراز داشت: در این سفر از مجموعه خوابگاه‌های دانشگاه بازدید داشتیم و در این خصوص جلساتی با مسؤولان دانشگاه برگزار شد. این دانشگاه دارای خوابگاه نیمه کاره ۴۰۰ نفره است که پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی دارد که بناست در قالب کمک‌های مجموعه صندوق رفاه و با استفاده از ظرفیت منابع بانکی و تبصره ۹ بودجه، وام قابل توجه در اختیار دانشگاه قرار بگیرد.

وی در پایان گفت: بر این اساس تلاش داریم تا قبل از پایان کار دولت، دانشگاه بتواند این خوابگاه را به اتمام برساند. در زمینه تعمیر و تجهیز خوابگاه نیز بنا شد منابعی را در اختیار دانشگاه قرار دهیم تا وضعیت خوابگاهی از این نظر بهبود یابد و تجهیزات بهتری خریداری و در اختیار دانشگاه قرار گیرد.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت نیز در گقت‌وگو با خبرنگار اعزامی مفدا در این خصوص گفت: امروز همراه با رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد و معاون فرهنگی و دانشجویی و معاون توسعه و مدیران این دانشگاه، از پروژه خوابگاهی ۶۰۰ نفری دختران بازدید داشتیم. این پروژه تنها ۱۰ درصد پیشرفت را پشت سر گذاشته است؛ طی صحبت هایی که با  مهندس رحیمی رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت انجام شد بنا شد تا کمک‌هایی را که می‌توان در این مسیر انجام داد تا شرایطی را ایجاد کنیم که روند کار این پروژه پیش برود.

ارایه وام ۴۰ میلیارد تومانی برای ساخت خوابگاه دختران دانشگاه علوم پزشکی مشهد

لاری اضافه کرد: بر این اساس تلاش داریم تا شرایط دریافت وام ۴۰ میلیارد تومانی را برای پیشبرد ساخت این پروژه فراهم کنیم. ساخت این خوابگاه از این جهت دارای اهمیت است که با بهره‌برداری از این خوابگاه، امکان آزاد سازی خوابگاه متاهلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد که در حال حاضر به دلیل کمبود تخت خوابگاهی در اختیار دانشجویان مجرد قرار دارد، فراهم خواهد شد.

وی یادآور شد: به دنبال اضافه شدن ظرفیت ۶۰۰ نفری پروژه خوابگاهی در دست احداث، ۴۰ سوئیت متاهلی در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت که این نکته نیز برای ما حائز اهمیت است.

معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در ادامه به ساخت باشگاه فرهنگی در دانشگاه علوم پزشکی مشهد اشاره کرد و بیان داشت: پروژه مهم دیگر که در این سفر نیم‌روزه به دانشگاه علوم پزشکی مشهد از آن بازدید داشتیم، پروژه ساخت "باشگاه فرهنگی" است که با توجه به امکانات بسیار خوب دانشگاه علوم پزشکی مشهد می‌توان با ساخت این باشگاه، تمامی فعالان دانشجویی از جمله کانون‌های دانشجویی، تشکل‌های دانشجویی و...را در یک فضا متمرکز کرد که برای اجرای این پروژه نیز بنا شد کمک‌هایی داشته باشیم.

لاری خاطر نشان کرد: تصمیم گرفته شد تا برای این دو پروژه تفاهم نامه‌ای آماده شود تا با همت و اراده دکتر سید محمد حسین بحرینی رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد بتوانیم کار را به سرانجام برسانیم.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به مذاکرات انجام شده، ابراز داشت: تلاش داریم مانند حرکتی که برای دانشجویان دستیاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی انجام شد، دانشگاه علوم پزشکی مشهد نیز مبلغی را به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به عنوان ودیعه اختصاص دهد و از این طریق صندوق رفاه وام ودیعه مسکن این دانشجویان را افزایش دهد.

ساخت خوابگاه ۶۰۰ نفری فضای خوابگاه متاهلی دانشگاه علوم پزشکی مشهد را آزاد خواهد کرد

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی مشهد دارای تعداد زیادی دانشجوی دستیاری است و از طرفی ظرفیت خوابگاه متاهلی کمی دارد که این مشکل می‌تواند با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت تا حدی رفع شود. قطعا نمی‌توان  انتظار داشت در آینده بتوان خوابگاه متاهلی زیادتری در دانشگاه علوم پزشکی مشهد ایجاد کرد، بنابراین بهترین کار افزایش وام ودیعه مسکن است که با مشارکت دانشگاه و سرمایه گذاری صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت امکان پذیر است.

 

  • گروه خبری : اخبار صندوق,خراسان رضوی,خراسان شمالی
  • کد خبر : 157108
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین اخبار