• 1399/10/28 - 10:57
  • 92
  • زمان مطالعه : 3 دقیقه
سفر به استان خراسان شمالی

بازدید و نظارت رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت بر اجرای طرح شهید سلیمانی در اسفراین

مهندس رحیمی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت به همراه دکتر رئیسی مدیر بودجه صندوق طی سفر یک روزه و تشکیل جلسه با فرماندار شهرستان اسفراین به پایش طرح شهید سلیمانی در این شهرستان پرداخت.

در این جلسه که با حضور فرماندار، شهردار، رئیس شورای شهر و فرماندهان سپاه اسفراین برگزار شد، گزارشی مشروح از اقدامات انجام شده و فعالیت های تیم های مراقبتی، نظارتی و حمایتی در اجرای طرح شهید سلیمانی توسط اعضای پایگاه های عملیاتی اجرای طرح در شهرستان، ارائه شد.

مهندس رحیمی ضمن قدردانی از تلاش‌های صورت گرفته و تاکید بر اهمیت خدمات و اقدامات انجام شده در راستای مدیریت پیشگیری و درمان بیماری کرونا؛ شهید سلیمانی را نماد عزت و اقتدار ایرانیان توصیف کرد و  اجرای طرح مزین به نام این شهید بزرگوار را مسبب ایجاد همدلی بیشتر و هم افزایی همه نهادها برای رسیدن به اهداف سلامت در کشور معرفی کرد.

رئیس صندوق رفاه با بیان اینکه یکی از مهمترین نیاز های جامعه در شرایط کنونی مدیریت جهادی و اتحاد همه ی نهادها و نیروهاست گفت: مدیریت کارآمد بحران، مستلزم عملکرد تیمی منسجم و هماهنگ در همه سطوح می باشد؛ با شیوع ویروس کرونا آحاد مردم با اقداماتی خودجوش و داوطلبانه گام‌های موثر و ارزشمندی در راستای کاهش شیوع این ویروس و قطع زنجیره انتقال آن برداشتند و حقیقتا تمامی نهادها تمام توان خود را در این زمینه به کار گرفتند.

 وی افزود: طرح شهید سلیمانی نیز در راستای همین فعالیت های جهادی و داوطلبانه مردم  و یک اقدام موثر برای به کارگیری نیروی بالقوه جامعه جهت کنترل شیوع بیماری می باشد که مهمترین اهداف آن تقویت کادر درمان، فرهنگ سازی و حفاظت از قشر آسیب پذیر است.

مهندس رحیمی با اشاره به پیشینه موفق همکاری های تشکل های مردم نهاد با دولت، بر لزوم تعامل هرچه بیشتر تیم‌ها و دستگاه‌های نظارتی، حمایتی و مراقبتی در مسیر مقابله با این بیماری تاکید کرد و گفت: به طور کلی استفاده از مدیریت مشارکتی و ایجاد زمینه مشارکت مردم در اداره امور جامعه در سطوح مختلف محلی، منطقه‌ای و ملی می‌تواند پیامدها و فواید فراوانی را در روند مدیریت به همراه داشته باشد؛ نمونه ی بارز آن را در اجرای موثر طرح شهید سلیمانی مشاهده می کنیم که خوشبختانه با اجرای این طرح و رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم فهیم ما، روند کنترل این اپیدمی رو به بهبود است.

 

وی همچنین در ادامه یاداور شد: بیمار یابی فعال و جداسازی بر شیوه محله محور و خانواده محور و پیگیری وضعیت سلامت بیماران، قبل از مراجعه به بیمارستان  در این طرح از اهمیت بالایی برخوردار است و این نخستین گام مشارکت می باشد، گام مهم بعدی ارتقا آگاهی همه افراد جامعه به ویژه بیمارانی است که مراحل درمان را در بیمارستان ها طی کرده اند، اما کماکان ناقل بیماری هستند و باید آموزش های لازم برای ورود آنان به جامعه ارائه شود.

رحیمی  افزود: در کنار غربالگری و درمان بیماران مبتلا به کووید19،  آموزش موثرترین و مهمترین رکن می باشد، لذا باید آموزش‌های لازم به مردم داده شود تا سطح آگاهی افراد در این زمینه برای پیشگیری و مراقبت از خود و خانوده هایشان در برابر این ویروس ارتقا پیدا کند.

رئیس صندوق رفاه در پایان اقدامات و فعالیت های انجام شده در راستای اجرای طرح شهید سلیمانی در شهرستان اسفراین را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: به هرحال میزان تاثیر مثبت و موفقیت طرح و برنامه، بستگی مستقیم به مردم و جامعه دارد و همه ما موظفیم با رعایت پروتکل های بهداشتی و همکاری با نهادهای مربوطه در اجرای این طرح، به قطع زنجیره ی انتقال این ویروس کمک کنیم.

  • گروه خبری : اخبار صندوق,خراسان شمالی
  • کد خبر : 157119
کلمات کلیدی

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین اخبار